Hakkımda

Sevinç'in Mesajı

 Bir gün Şems-i Tebrizi Mevlana'ya Neden ışık altında yazıyorsun? diye sordu. Mevlana bir an Şems'in gözlerinin içine baktı ve Gözüm karanlıkta görmez, ışık olmadan nasıl yazacağım dedi. 

O zaman, Şems: Çalış her zerren göz olsun, bırak artık ışığı, ışıksız yaz diyerek Mevlana'yı aylarca düşünceye soktu. Gün geldi, perde açıldı, o ışık oldu ve karanlıkları aydınlattı.
Gözün görüş alanı sınırlıdır. Kalp gözü açılırsa dünya küçülür, başka alemler görülür. 


Yoga Eğitmeni

Sevinç Ayyıldız

Hakkımda

Kurumsal bir şirkette iş hayatına devam ederken yoga ile tanıştı. İş hayatının yarattığı stresi yoga ile atmak amacıyla ilk pratiğine 2012 yılında Çetin ÇETİNTAŞ ile başladı. Yeni bir hayata ve yeni insana duyduğu özlemini zamanla yoganın kendisinde yarattığı değişimle fark etti. Böylece yoga rahatlama aracı olmaktan çıkarak, bedenini, ruhunu, zihnini sakinleştirdiği, kendini kendine öğrettiği bir rehber, bir öğreti, bir yaşam şekli haline geldi. 2015'te YogaKioo Uluslararası Eğitim Merkezinde 280 saatlik yoga eğitmenlik eğitimini ve 2017 yılında YogaKioo 300 saatlik Uluslararası İleri Seviye Eğitmenlik Eğitimini Hindistan da tamamladı.

 Pratik ve çalışmalar insanın kendini bulduğu inanılmaz bir yolculuktur,felsefesiyle kendine olan yolculuğuna devam etmektedir.

Eğitimlerimden Bazıları

  • YOGAKIOO  Hatha Yoga Advance Teacher Training (2017 INDIA) Uluslararası 300 Saat İleri Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi

  • YOGAKIOO Olympos Discovering Our True Nature 2016 GREECE 15 Saat ( Meditasyon Teknikleri, Asanalar, Felsefe Dersleri, Acro Yoga Çalışması, Thai Masajı)

  • YOGAKIOO Rhodes Balance Your Practice, Balance Your Life 2016 GREECE 35 Saat ( Meditasyon Teknikleri, Asanalar, Felsefe Dersleri, Nefes Egzersizleri, Göz Egzersizleri, Terapatik Acro Yoga Çalışması, Thai Masajı) 

  • YOGAKIOO Hatha Yoga Teacher Training 2015 (Uluslararası 280 Saat Yoga Eğitmenlik Eğitimi (YOGAKIOO  Hatha Yoga Teacher Training 2015) 

  • Çetin ÇETİNTAŞ ARTI PİLATES İSTANBUL 2014 (Tanışılmamış Bedenler 4 saatlik Yoga atölyesi (Çetin ÇETİNTAŞ ve Filippos LAZARIDIS WORKSHOP ARTI PİLATES İSTANBUL 2013) Sukhishanti Sistemi ve Meditasyon üzerine 5 saatlik Yoga atölyesi